Deutsche Welle radio par mūsu jaunizgudroto ierīci

( Radio ieraksta tulkojums zemāk )

Ierīce “ Guard- Non – Stop “

Guloši apsardzes darbinieki postenī var būt par iemeslu lielām nepatikšanām. Šo problēmu ilgu laiku mēģina atrisināt ar dažādu izstrādājumu palīdzību:sākot no modinātāja līdz augsti tehnoloģiskām pārnēsājamām ierīcēm, sekošanas ierīcēm, kas fiksē  kontrolpunktos apsardzes darbinieka ierašanos patrulēšanas laikā.

Rīgā privātkompānijas “ Bask apsardze “ inženierim izdevies radīt efektīvu un aktuālu ierīci - “ Gard-Non-Stop “. Rīdzenieki un galvaspilsētas viesi novenbra sākumā pirmo reizi varēja ieraudzīt” Guard-Non-Stop”darbībā. Kompānija demonstrēja ierīci ikgadējā pasākumā “ Izgudrotāju diena “.

Darbības princips

“ Guard-Non-Stop ”paredzēts speciāli priekš tiem apsargiem, kuri nakti pavada postenī, sēžot pie galda. Valentīns Gluščenko – viens no inženieriem, kurš piedalījās dotās ierīces melnā krāsā, apaļas formas,aprīkotu ar ekrānu un pogām radīšanā. Viņš padalijās ar šī jauninājuma galvenajiem darbības principiem:

-” ierīcē iemontētas diodes, kas periodiski sāk mirgot, bet apsardzes darbiniekam zināmā kārtībā uz to jāreaģē. Tā piemēram, ja ierīce sāk raidīt signālu, apsardzes darbiniekam jānospiež uz ierīces korpusa poga “Check”, kas nozīmē, ka postenī viss kārtībā”.

Autonomi strādājošai ierīcei, kas parasti atrodas uz galda apsardzes postenī, var pievienot videonovērošanas monitorus. Tad ierīces “ Guard-Non-Stop “ diodes signāla vietā nokrāsosies monitora ekrāns rozā krāsā. Ja apsardzes darbinieks dažu minūšu laikā nenoreaģēs, tad atskanēs skaņas signāls: “ Objekts “321” Trauksme”. Šis skaņas signāls ir pēdējā iespēja apsardzes darbiniekam,lai reaģētu uz notiekošo.

Kad skaņas apklust, “ Guard-Non-Stop” paziņo apsardzes priekšniekam, ka no konkrētā posteņa nebija saņemta apsardzes darbinieka atbilde.Standarta balss ziņojums ( latviešu angļu, krievu u.c. valodās) tiek nosūtīts pa telefona līniju vai ar GSM modema palīdzību.

“Guard-Non-Stop” atšķiras ar orģinalitāti attiecībā pret citām standarta ierīcēm: apsardzes darbiniekam pilnībā izslēgta iespēja atminēt, pēc cik ilga laika būs kontroles signāls.Signāli atskan pēc nenoteikta laika intervāla.

Un atkal inženiera Valentīna Gluščenko komentārs:

“ Ierīcē atrodās mikroprocesors, kurš pastāvīgi skaita no1 līdz 100 ar ļoti lielu ātrumu,un elektrona pulkstenis. Kad Jūs ieslēdzat ierīci, tā pirmo signālu raida pēc noteikta laika intervāla, bet kā tikko apsardzenospiež pogu “Check “ ierīcetiek bloķēta un reģitrējas konkrets skaitlis un kopā ar pulksteni procesors izskaitļo nākošā pārbaudes signāla laiku.

Praktiskā pielietošana.

Guard-Non-Stop signālu starplaiku var noregulēt ar intervalu no 5 līdz 75 minūtēm. Pirmajā momentā, strādāt tādos stingros apstākļos nav viegli.Praksē tas viss izskatās savādāk: ar savu pieredzi padalījās Raivis Teriņš, apsardzes “Koblenz Security” īpašnieks. Pēc Teriņa k-ga teiktā, iegādātās 4 ierīces ar neprognozējamu pārbaudes iespēju jūtami ekonomē kompānijas naudu. Tagad atkrīt nepieciešamība izbraukt, lai pārbaudītu atsevišķus posteņus un apsardzi personīgi.

“Guard-Non-Stop” dod iespēju noregulēt laiku, kas apsardzes darbiniekam nepieciešams pārtraukumam.

Raivja Teriņša komentāri:

“ Vidēji laiks, kuru mēs ieprogramējam, ir no 15 minūtēm līdz pusstundai, tas tāpēc,ka mēs saprotam, ka dažiem apsardzes darbiniekiem nepieciešams dažreiz iziet: piemēram uz tualeti vai pātraukumu kafijas pauzei. Parasti tam nepieciešams laiks no 15 minūtēm līdz pusstundai un ne vairāk.”

Vienmēr atrodās kāds, kas mēģinās apmānīt viltīgo ierīci. “ Guard-Non-Stop “ šie mēģinājumi ir bezrezultatīvi. Ir paredzēts tikai viens veids atbloķēt ierīci. Vienīgais, kas var izmainīt ierīces parametrus vai to atslēgt ir apsardzes priekšnieks, kas ievada četrciparu PIN kodu. Starp citu nav iespējams atslēgt ierīci bez ziņas. Atslēdzamā ierīce nosūtīs ziņojumu ar modema palīdzību pat tad, ja kabelis pārgriezts vai negaidīti tiks atslēgta elektrība.

Ekspertu komemtāri.

-”uz “ Guard-Non-Stop” paneļa parādās neprognozējamā laikā pārbaudes signāli – tas ir orģināli tāda veida produktam un būtiski paaugstina apsardzes efektivitāti”.

Zemāk Balaji Srimoolanathan - ekspertu kompānijas “Frost& Sullivan“ analītiķa par drošības jautājumiem,  komentārs:

“ Eksistē arī citi līdzīgi risinājumi, kur izmanto nejaušu signālu sistēmu un kas izpilda tās pašas funkcijas, tikai ne tādā līmenī.”

 “ Frost&Sullivan” analītiķis piebilst, ka ierīce “GUARD NON – STOP” var sevišķi ieinteresēt nelielas kompānijas vai individuālus klientus ar saviem apsargiem, kurus svarīgi noturēt bezmiega stāvoklī. Lielās kompānijas vairāk būs ieinteresētas integrēt “ GUARD NON-STOP” jau esošajā drošības sistēmā, atkarībā no kompānijas atīstības un izaugsmes.”

Pēc ekspertu kompānijas “Frost &Sullivan” prognozēm , drošības tirgus ieņēmumi 2011.gadā sastāda vairāk kā 8 milijardi eiro un “ Guard-Non-Stop” ir izredzes uz nelielu daļu no ši ieņēmuma.

“ Guard-Non-Stop”jau pieejams pircējiem par apmēram 150 eiro par vienu ierīci -konkurentu alternatīvie izstrādājumi maksā 3 reizes dārgāk. Šobrīd “ Bask apsardze “ pārdevusi apmēram 100 ierīces – galvenokārt klientiem Krievijā un Ukrainā.